Kemalpaşa Mah. 105. Sok.
Sipahi İş Merkezi No:7
Kapı:20-21
54050 Serdivan/Sakarya

Mentora College (Sakarya)

0 553 852 74 33

0 264 777 23 77

0 264 777 24 22

0 553 852 74 42

EF Ofis:

© 2019 Mentora College Sakarya

MERAL İPEK

Kurucu, Akademik Koordinatör

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. Uzun yıllar Adapazarı Özel Enka Okullarında İngilizce Öğretmeni ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

 

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın kuruluş yıllarında başlatılan ve 100.000 öğretmene ulaşma hedefi taşıyan ‘Öğretmenin Sınırı Yok’ projesinde Kısmi Zamanlı Eğitmen olarak yer alarak birçok şehirde eğitici eğitmenliği yapmıştır.

 

Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun Orta Yıllar Programı (IB MYP) kapsamında Servis Liderliği konusunda eğitim çalışmalarını sürdürerek okul toplumuna destek vermiştir.Ortaokul ve lise düzeyindeki gençlere yönelik öğrenci kulüplerinin sosyal sorumluluk projelerinde kolaylaştırıcılık yapmıştır,okul pilot programlarının uygulanması ve yürütülmesine öncülük etmiştir. 5 AB Gençlik projesinin koordinatör öğretmenliğini üstlenmiştir ve İngiltere’de uluslararası projelerde grup liderliği deneyimleri bulunmaktadır.

 

Çağdaş Drama Derneği tarafından verilen 5 aşamalık Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini alarak çalışmalarını dil ediniminde yaratıcı drama yöntemlerini kullanma yoluyla şekillendirmiştir.

 

Türkiye’de farklı konferans ve seminerlerde ders dışı öğrenme, teknolojinin dil derslerine entegre edilmesi, toplumsal sorunlara karşı gençlerde bilinç oluşturma ve sosyal sorumluluk projeleri gibi konularda öğrencilere ve eğitimcilere yönelik  sunum, atölye ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

 

2016 yılı itibariyle kurucularından olduğu Festival Dil Okulunda Akademik Koordinatör olarak görev yapmaktadır ve EF (Education First) Uluslararası Dil Merkezlerinin Sakarya Temsilciliğini üstlenmektedir.