Kemalpaşa Mah. 105. Sok.
Sipahi İş Merkezi No:7
Kapı:20-21
54050 Serdivan/Sakarya

Mentora College (Sakarya)

0 553 852 74 33

0 264 777 23 77

0 264 777 24 22

0 553 852 74 42

EF Ofis:

© 2019 Mentora College Sakarya

Genel Amaçlı Dil Programımız

Mevcut sorunları doğru bir biçimde kavrayıp, öğrencilerimizin dilsel hedeflerine ulaşmalarını sağlayabilecek başarılı ve etkili bir dil öğrenme deneyimi ortamı oluşturabilmek amacıyla hazırladığımız Genel İngilizce programımız öğrencilerimizin günlük yaşamda sözlü ve yazılı olarak kendini ifade edebilme yeterliliklerini artırmalarını ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlamaya yöneliktir. Programımız dilin her şeyden önce sosyal bir olgu olduğu felsefesinden yola çıkarak, bütün özellikleri ile konuşarak, dinleyerek, okuyarak ve yazarak bir bütün halinde öğrenilebileceği anlayışı üzerine kurulmuştur. 

Dil Seviyeleri

Genel-amaçlı İngilizce Programımız, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programının belirlediği 6 dil seviyesini kazandırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. 

Dil Kullanıcısı Tipi                CEFR Dil Seviyesi

Temel Kullanıcı                                   A1 , A2

Bağımsız Kullanıcı                              B1 , B2

Yetkin Kullanıcı                                   C1 , C2 

 

Eğitim Süresi ve Ders Saatleri

Genel-amaçlı İngilizce programımız, 12 ratingden oluşmakta ve her rating 6 haftada tamamlanmaktadır. Her bir rating ise 45 ders saati kapsamaktadır.

Genel-amaçlı İngilizce Programlarının Gün ve Saatleri

 

Seviye Belirleme

Okulumuza yeni başvuran her öğrenci kayıt sırasında tüm dilsel becerileri içeren ve teknoloji tabanlı bir seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir sınıfa yerleştirilir. Eğitiminin ilk haftası içinde, gerekirse, sınıf eğitmeninin ve eğitim koordinatörünün onayı ile öğrenci bir alt ya da üst aşamadaki sınıfa geçebilir. Aynı aşamadaki bir sınıftan diğer bir sınıfa ise geçiş yapılamaz.

 

Ölçme Değerlendirme

Her bir aşama içerisindeki ünite sonu değerlendirme çalışmalarının her birinde %90 ve üzeri başarı gösteren öğrenciler bir üst aşamaya geçmeye hak kazanırlar.